Jarosław Kotyza TRENDEREM Energetycznym 2022 r. |

Z radością informujemy, że tegoroczna nagroda TRENDERA Energetycznego 2022 została przyznana naszemu Koledze mgr inż. Jarosławowi Kotyzie. Nagroda została wręczona podczas Gali V Kongresu Trendy Energetyczne i I Kongresu Trendy Budowlane , które organizowane są od 2018  r. przez Redakcję kwartalnik GLOBEnergia.

TRENDER to tytuł przyznawany osobom, które posiadają realny wpływ na zmiany w energetyce i budownictwie, które kreują lepszą rzeczywistość i nie są im obojętne problemy współczesnego świata.

Kapituła Nagrody wyróżniła Jarka za Jego aktywność w zakresie szeroko pojętej edukacji energetycznej. Jarek pełni funkcję kierownika Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękinii, jest założycielem i członkiem zarządu PORT PC, członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego PSG oraz pomysłodawcą Ogólnopolskiego Kongresu Geotermalnego.

Jarosław Kotyza jest także inicjatorem powstania HUB-u Naukowo–Technologiczno–Biznesowego w Miękini. Znany jest ze swoich innowacyjnych pomysłów organizacyjnych, pasji do nauki, studentów i nowych technologii.